793 001 768 - Tomasz ACE Lewandowski

Dlaczego gotuję? Krótka historia

Interesuję się praktycznie wszystkim co można określić mianem tworzenia. Od produkcji muzyki, filmów, przez rysunek, redagowanie tekstów, aż po drobne rzeczy takie jak chociażby gotowanie.

Sama idea stworzenia czegoś nowego jest niesamowicie wciągająca, a efekt końcowy daje masę satysfakcji. Bez względu na to czy korzystamy z gotowego przepisu, czy sami tworzymy wszystko od podstaw na końcu odczuwamy dumę i spełnienie.

Jeżeli dołożymy do tego fakt, że to co zrobiliśmy oddziałuje w jakiś sposób na nas lub kogoś innego satysfakcja jest dwa razy większa.

Odkąd byłem totalnym dzieciakiem lubiłem bawić się w kuchni. Pusty kubek po jogurcie wypełniałem wiśniami wyciągniętymi z kompotu, dorzucałem do tego pokrojone jabłka, zalewałem posłodzoną wodą i wymuszałem na rodzicach zjedzenie tego z uśmiechem na twarzy – biedni rodzice...

Jednak moja pasja do gotowania zaczęła narastać znacznie później. W trakcie nauki w Liceum Ogólnokształcącym doszedłem do wniosku, że nie warto czekać i chcę już teraz ruszyć za moją pasją. Opuściłem Ostródzką szkołę i przeniosłem się do Technikum Gastronomicznego w Olsztynie.

Tam dosyć szybko wrzucono nas na głęboką wodę i pozwolono bez większych ograniczeń "bawić się w gotowanie". Świetne zajęcia i masa radochy kiedy moje posiłki dostawały wyróżnienia i najwyższe oceny.

Drugim etapem, w którym gotowanie stało się dużą częścią mojego życia, było samodzielne mieszkanie najpierw w Ostródzie, a potem w Olsztynie podczas studiów. Nie zawsze był czas na gotowanie, a pobliskie fastfoody kusiły okrutnie, ale zazwyczaj jednak jadłem przyrządzone przez siebie posiłki.

Lubię gotować tylko dla siebie, ale prawdziwa frajda zaczyna się dopiero w momencie kiedy dzielę się tym z innymi – np: ze świetną dziewczyną, którą zaprosiłem na przygotowaną przeze mnie kolację (I wino, ale ciii...).

Gotowanie ma jeszcze jedną zaletę, która jest dla mnie niezwykle ważna. Ilość pomysłów, produktów, półproduktów, przypraw, smaków i ich kombinacji jest NIESKOŃCZONA. Oznacza to tyle, że gotowaniem nie można się znudzić i zawsze będą pojawiać się nowe przepisy i nowe pomysły na kolejne jeszcze ciekawsze i jeszcze smaczniejsze danie.

Moje przepisy znajdziecie oczywiście w dziale KUCHNIA, na INSTAGRAMIE i na zbliżających się FILMACH.

Skomentuj

Ostatnie FILMY

DARMOWA MUZYKA I MOJA SIŁOWNIA - VLOG 2

GAMESCOM 2016 - VLOG 1